Парафіяльні групи
Група літургічна міністранти, лектори
Служба літургічна - це молоді хлопці, котрі після завершення навчання, можуть допомагати священику під час Св. Меси.
Читання Слова Божого, розважання.
МІНІСТРАНТОМ - МОЖЕШ БУТИ І ТИ!
Схоля парафіяльна
Запрошуємо помолитись біля мощей Св. Шарбеля
Мощі виставляються під час Св. Меси
Розклад, нижче
"Хто співає, той 2 рази молиться"
Церковний спів, завжди додає свого в літургію. Хор - це спільнота людей, котрі мають дар співати, та прославляти Бога співом
Молитовна група
"Св. Розарія"
«Розарієва молитва є молитвою людини за людину,
є молитвою людської солідарності, спільною молитвою відкуплених,
яка відтворює в собі дух і інтенції першої з відкуплених, Марії, Матері і образу Церкви,
є молитвою всіх людей світу і усіх часів, живих і померлих,
покликаних до творення разом з нами Тіла Христового
і до ставання разом з Ним співспадкоємцями слави Отця»
(св. Іван Павло ІІ)
Євхаристія - моя автострада до Неба
(бл. Карло Акутіс)
Спільнота "Галілея"
«Галілея» – це християнська євангелізаційна спільнота. Люди, котрі ходять до «Галілеї» збираються в домі
когось із учасників. Там усі разом моляться тринітарною молитвою, співають пісень
прослави, інколи навіть під гітару, читають псалми ,
а також роздумують над Святим Письмом.
Спільнота «Галілея» – це також навернення людей, через живу спільну
молитву
Більше інформації за посиланням
(http://www.ukraine.galileacommunity.com/wspolnota/o-wspolnocie)
Марії "Всецариці", доручаємо хворих, особливо на онкологію, про дар виздоровлення просимо спільно.
Група харитативна
Св. Єлизавети
Група, котра допомагає парафіянам старшим, бідним, тим хто потребує допомоги.
Служачи таким людям, ми служимо самому Христу.
Роздуми над Божим Словом
Історія Парафії Матері Божої Неустанної Допомоги
1992 рік заснування
1935 рік будівництва храму, та консекрації
2015 рік - розбудова храму
Слуга Божий
о. Павло Смоліковський CR
Слуга Божий о. Павло народився 4 лютого 1849 року в Росії (Твір). Походив з дуже релігійної родини, котрі цінували патріотичні традиції. Першою школою, був родинний дім. Був здібним хлопчиком, особливо легко йому вдавалось вивчати мови, знав: російську, німецьку, французьку та англійську мови. Закінчив середню школу в Варшаві. Його друзями, з котрими Він завжди тримав звязок були: Петро Хмієловський — брат пізніше Святого Брата Альберта та багато інших.
У 1866 році — вступив до Семінарії. Пізніше виїхав до Риму, де пізніше вступив в Згромадження Отців Воскресіння Господа Нашого Ісуса Христа.
Свячення прийняв 15 квітня 1873 року в обряді — греко-катольцькому. Був першим з Згромадження,котрого рукоположили в цьому обряді.
В 1882 році — був посланий для подальшої служби до Львова, де служив як вихователь в в Гімназії для "русинів" українців. Створив свою систему виховання.
Після 9 років служіння в Львові — вернувся до Риму, де служив як настоятель ректорату та новіціату семінаристів згромадження.
Адам Стефан Сапєха написав колись такі слова про О. Павла : “Провадження новіціату треба Йому залишити, бо напевно кращого Настоятеля не знайдете”
Бачимо життя людини, котра була простою, але сильною духом. Служив як той,хто вірний Христовому покликанню: брат, священник.
Від 1925 року, сили слабнули. Помер 11 вересня 1926 році, в присутності свого приятеля — єпископа Теодоровіча. Ця новина швидко розійшлась, і великі групи людей приходили,щоб попрощатись з Отцем. З пошаною, вдивлялись в Його обличчя. На Його тілі, клали образки а потім забирали їх до дому. Вірили,що це майбутній Святий. Багато квітів, приносили,котрі прикривали ціле тіло отця.
Архиєпископ Сапєха, коли довідався про смерть приятеля — перериває канонічну візитацію, та вирушає, щоб взяти участь в похоронних урочистостях 15 вересня 1926 року.
Проповідь виголосив — Архієпископ Юзеф Теодоровіч. Після служби — тіло померлого перенесли на кладовище Раковіцке.
Вже після похороно, почали говорити про Нього — як про святого.
Отці Воскресіння Господа Нашого Ісуса Христа помістили коротку біографію на образках, підкреслюючи: відійшов до Господа після 77 років життя, 7 місяців, 7 днів — святого життя на землі.
Сорок років після смерті о.Павла Смоліковського, в Кракові 13 травня 1966 р. Кардинал Кароль Войтила відкрив інформаційний процес,котрий завершився в 1969 році. Пізніше, документи Акту процесу були передані до Риму, де в 1991 році, Конгрегаціця до Справ Канонізації, підтвердила прийняття акту. Від 2010 року, Комісія Богословів тоїж Конгрегації, досліджує документи героїчного життя о. Павла.
В 2017 році, папа Франциск проголосив декрет про героїчність життя, тим самим прискорив процес беатифікації.
Молитва через Заступництво Слуги Божого о. Павла Смоліковського
Боже, нескінченно Добрий і милосердний,
котрий покликав о.Павла Смоліковського
до віддання цілого свого життя
вірній та покірній службі Церкві,
через Його заступництво,
уділи мені благодаті...
про яку покірно прошу.
Через Воскреслого Христа, Господа нашого.
Амінь.
Молитва про Беатифікацію Слуги Божого
Ісусе Христе, Воскреслий Господи,
Ти дозволяєш нам радіти
прикладом життя о. Павла Смоліковсього,
котрий — як священик — вірно та покірно
виконував свої обовязки згідно з Божою волею,
обдаруй його славою, бути піднесеним до лику Святих,
щоб ми мали єванглелічний взірець християнського життя
на дорозі до неба.
Котрий живеш і царюєш навіки вічні.
Амінь
Отче наш, Радуйся Маріє, Слава Отцю.
Відмов на протязі 9 днів та приступи до Святих Таїнств.
Отці Воскресіння Господа Нашого Ісуса Христа.
Історія та сьогодення
Ми Воскресенці — духовні сини Слуги Божого Богдана Яньського, нашого засновника, котрий був апостолом Божої Любові та духовного Воскресіння.
Цей молодий, свіський католик згромадив біля себе учнів, а перший день життя в спільноті (Париж) — так званий “Дім Яньського) — 17 лютого 1836 року можна вважати за дату заснування Згромадження Воскресіння Господнього.
Під час Великого Посту1842 року був написана Перший Статут, котрий став фундаментом Спільноти та приватного посвячення, а на ранок Великодня 27 березня 1842 року — перших 7 братів склало свої Перші Шлюби законні в катакомбах Св. Себастіана в Римі, та були натхненні, щоб присвятити своє життя Воскреслому Спасителю, вони були названі “Братами Воскресіння”.
Померли бо в гріху, і воскресли з Ісусом до нового життя — Правді та Любові
Ким Ми є?
Наш засновник, сам будучи людиною свіцькою, зумів сміло створити ідею оживлення віри і апостольства людей свіцьких, але пізніше двоє Його учнів: Петро Семененко і Ієронім Кайсєвіч — могли ціле духовне життя свого Засновника — доповнити, поглибити та впорядкувати.
Істотними елементами нашого стилю життя є:
1. Чистота
2. Послух
3. Убогість.
Ми, як слуги, служимо кожному без винятку,сіючи добро, любов та милосердя. Те, чим Ми живемо — те, і передаємо.
Прямуємо до всіх, щоб бути тими, хто служить повсякчас, несучи мир, радість, справедливість, любов.
Наше Згромадження, згідно з духом Настоятелів, централізується на воскресінні суспільства, через всі можливі способи теоретичні та практичні, найголовніше через служіння при парафіях виховуючи також дітей і молодь.
Парафія: щоб формувати її як спільноту спільнот та центру життя вірних церкви.
Виховання: щоб формувати свідомих і християнських мирян.
Воскресенці — згідно з місією Воскреслого Христа “ідіть на цілий світ” — проголошують добру новину на цілому світі.
Польська провінція Воскресенців налічує 200 братів, та обгортає такі країни як: Польща, Україна, Німеччина, Австрія, Словаччина, Італія, Болгарія, Австралію. Також служимо в: Америці, Канаді, Бразилії, Болівії, Танзань, Ізраїлю також на Бермудах.
Прохання до СВ.ШАРБЕЛЯ
Життя Святого
Святого, якого сьогодні згадує Церква—ШарбеляМаклюфа,—почали називати святим ще за життя, навіть до того, як він пішов до монастиря. Тоді ще не Шарбеля, а Юсефа Маклюфа, четвертої дитини селян Антуана і Бригітти Маклюфів із високогірного ліванського села Біква Кафра. Шарбелем (Сарбелієм) він став, приймаючи чернечі обіти. Це ім’я, яке Юсеф узяв на честь антіохійського мученика ІІ століття, складається з двох коренів, що означають: «цар» і «Бог». А Святіший Отець Павло VI, який здійснив його беатифікацію і канонізацію, назвав Шарбеля Маклюфа «найбільшим святим XX століття». Про сенс цих слів, які — з огляду на те, що святий народився і помер у ХІХ столітті, — можуть видатися дивними, скажемо пізніше. А поки все по порядку …
Святий Шарбель народився 1828 року й жив 70 років, помер під кінець ХІХ століття. Як випливає з запису свідчень наочних свідків, церковна влада швидко переконалася, що по смерті його тіло не зазнає розкладу. Близько півночі наступного дня після смерті святого брат Еліас Мехріні, співбрат Шарбеля, молився перед Пресвятими Дарами при тілі покійного, яке лежало в каплиці. Під час молитви він побачив світло, що виходило з Дарохранительниці. Воно оточило тіло померлого і повернулося назад. Брат Еліас не думав, що цей знак повториться вже за день після поховання померлого. Довкола місця поховання в ніч після жалобної церемонії з’явилася величезна таємнича заграва, що зносилася вгору і опадала над гробом св.Шарбеля. Її бачили не тільки монахи, але також місцеві мешканці, хто жив поблизу монастиря. Це явище повторювалося протягом 45 днів. Як читаємо у свідченні Мілади, вдови Тануса Шхада: «Саме з цієї причини проведено ексгумацію тіла. Світло з’являлося постійно. Я сама бачила його тричі. Монахи, яким ми розповідали про цей факт, нам не довіряли. Тоді отець Антоній Мішмішані, абат монастиря, прийшов до нашого дому і звідти сам побачив світло». Джордж Еммануель, інший мешканець околиць Аннаї, підтверджує, що довкола цвинтаря бачив кілька разів «незвичайну заграву»: «Її бачили селяни, чиї домівки стоять навколо монастиря». Уже тоді довколишній люд говорив про Шарбеля як про святого. Дивне явище осяйної заграви привернуло увагу місцевої церковної влади, яка вирішила видобути з труни останки славетного монаха. Тоді й побачили, що його тіло не зазнало розкладу. До Аннаї почали прибувати тисячі паломників. Ще одним незвичним явищем було те, що тіло Шарбеля виділяло маслянисту субстанцію, яка перестала з’являтися тільки тоді, коли папа Павло VI його беатифікував (1965). На жаль, не збереглося жодних фотографій чи відео цієї заграви, що з’являлася над гробом святого. На сьогодні зареєстровано вже понад 20 тисяч зцілень за його заступництвом. Щороку до гробу св.Шарбеля, що знаходиться в монастирі в Аннаї, прибуває понад 4 мільйони паломників.
Джерело: CREDO
В Україні ім’я св. Шарбеля Маклюфа відоме серед католиків як західного, так і східного обрядів. Його реліквії знаходяться в соборі св. Олександра в Києві та храмі Христа Царя Всесвіту в Хмельницькиому (РКЦ), в соборі св. Юра у Львові та в церкві св. Анни в Бориславі (УГКЦ). На завершення розповіді про «найбільшого святого XX століття», наведемо його слова: «Кожна людина, яка перебуває далеко від любові, — далека від Бога, далека від світу і далека від життя. Любов це єдиний скарб, який ви можете збирати на цьому світі й забрати з собою на той світ. Уся слава, праця, успіхи, скарби і здобутки, які, на вашу думку, ви отримали на землі, залишаться на цьому світі. Ви заберете з собою тільки любов. А якщо хтось прийде до Бога без любові, гірко про це пошкодує… Любов має царювати у ваших серцях, а покора — у ваших умах, адже зарозумілість провадить до гріха, а ненависть — до вічного засудження"
Кожного понеділка в нашому храмі, відправляється Св. Меса за заступництвом Святого Шарбеля. Можна залишити наміри написані на карточках, та зложити їх в скриньку.
Історія Образу Матері Божої Неустанної Допомоги
Кожної середи -
Новенна до Матері Божої.
Ваші наміри можна скласти в храмі,
або на нашому сайті
Яка ж історія цієї ікони?
Була колись на Сході, у місті Антіохії, стародавня ікона Божої Матері. За давнім переказом цю ікону намалював св. апостол і євангелист Лука, відтворивши на ній справжні риси Божої Матері.
У першій половині V століття цариця Пульхерія перенесла цю ікону до Царгорода та збудувала для неї храм, який було названо Одигітрією, тобто Провідницею. Згодом так само почали називати й саму ікону. Її вшановували не тільки в столиці: слава образа поширилася на весь Схід. Ікону почали перемальовувати, і згодом ці копії Одигітрії, або Провідниці, розійшлися по всіх усюдах. Деякі потрапили й на Русь, як, наприклад, Смоленська Страсна.
1453 року турки здобули Царгород і разом з іншими пам’ятками християнської старовини спалили й ікону Одигітрії.
Пропала ікона, але збереглися її копії. Однією з них є й наша ікона. Опис справжньої Одигітрії, який зберігся, свідчить, що обидві ікони були схожі. Про початковий період існування нашої ікони не знаємо нічого. Уперше довідуємося про неї, коли вона з’являється в одній із церков на острові Крит. Як сама Одиґітрія, так і її копія були у великій пошані й славилися чудами. 1496 року, коли в Царгороді вже панували турки, а острів Крит ще залишався в руках християн, якийсь купець-острів’янин проник до церкви, викрав ікону та заховав її на своєму кораблі між крамом, щоб продати десь за морем. Так Боже Провидіння використало цього злодія, щоб врятувати ікону від бусурманів, що невдовзі зайняли острів.
Купець поплив до Італії. Дорогою почалася така сильна буря, що він тільки чудом, завдяки Пречистій Діві Марії, врятувався. Через рік прибув до Рима, столиці християнства, і почав продавати свій крам. Та раптом важко занедужав. Незабаром через хворобу перебрався до оселі свого приятеля й там помер. Перед смертю збагнув свій гріх, покаявся сердечно та попросив приятеля віддати ікону до якоїсь церкви для загального пошанування.
Приятель пообіцяв зробити це, однак, піддавшись умовлянням своєї дружини, не додержав обітниці. Не допомогло й те, що Пречиста раз у раз з’являлася йому вві сні та нагадувала, щоб повернув Їй ікону. Врешті попередила, що за непослух його буде покарано й невдовзі помре. Так і сталося. Але це не зламало опору жінки. Аж одного разу явилася Божа Мати малій донечці тієї вдови та промовила: «Скажи мамі, що Мати Божа Неустанної Помочі наказує віддати ікону до церкви. Якщо не послухаєте, всі помрете». Щойно тоді злякалася вдова та виконала волю Божої Матері. 27 березня 1499 року ікону урочисто, у присутності багатьох людей перенесли до церкви Св. Матея, що стояла на Есквілінській горі та належала монахам Чину св. Августина. Із того часу протягом 300 літ ікона залишалася в церкві Св. Матея, що відтоді стала улюбленою святинею римського народу. Діялися там численні чуда.
1793 року в Римі почалися заворушення. Церкву святого Матея було зруйновано, а монахи розійшлися по світі. У цій хуртовині подій ікона зникла, і щойно через 70 літ її знайшли під вівтарем однієї з каплиць. Святіший Отець Пій IX віддав ікону під опіку редемптористам, що мають церкву неподалік від місця, де стояла колись церква Св. Матея. Відтоді вшанування цієї ікони щораз більше поширюється по світі, а Божа Мати винагороджує вірних за це численними чудами. І що ще цікаво: не тільки римська ікона має таку чудесну силу, а й усі її копії – де б вони не були.
Ось така коротка історія ікони. А тепер ще декілька слів про її назву. Ми розповідали, що Пречиста Діва Марія, з’явившись малій дівчинці, назвала себе Матір’ю Неустанної Помочі, а отже, це ім’я для Неї дороге. Про що ж воно розповідає?
Свята віра вчить, що людина, живучи в Божій ласці, не може, однак, довго протистояти спокусам, якщо Бог не допомагає їй у цьому. А коли чинить гріх, не здатна сама подолати його: для цього їй потрібна нова ласка – ласка покаяння. Щоб витривати на дорозі добра аж до смерті та отримати вінець нагороди, треба нової ласки – ласки витривалості, яку ми можемо здобути лише одним способом – за посередництвом молитви, що є ключем до Божої Доброти. Крім того, ми знаємо, що всі ласки, які здобув нам Ісус Христос і котрими Господь Бог хоче порятувати світ, Він віддав у руки Пречистої Діви Марії, щоб Вона роздавала їх згідно з Його святою волею. Через Пречисту Діву Марію Син Божий зійшов із небес на землю, щоб довершити діло нашого спасіння. Також через Марію вділяє нам всі свої спасенні ласки. Помираючи заради спасіння людського роду, Ісус Христос віддав свого улюбленого учня в опіку Пречистій Діві й сказав: «Жінко, ось син Твій» (Йо 19, 26). І Стражденна Мати Божа стала Матір’ю всіх дітей Господніх, яких Вона відтоді оберігає Своїм покровом, за яких безнастанно молиться і яких провадить до Сина Свого й Господа.
Прочитавши ці слова, кожен зрозуміє: щоб врятуватися, конче потрібна Неустанна Поміч Божої Матері. Вона сама, Непорочно Зачата, як колись освятила св. Йоана Хрестителя, уділяючи йому ласки, рівнозначної з хрещенням, так і нас зродила до життя ласки, і це надприродне життя підтримує та розвиває Своєю Неустанною Поміччю. Так, саме Вона – наша правдива Мати Неустанної Помочі!
Більше: https://www.cssr.lviv.ua/ikona-mbnp/istoriya-ikony-mbnp
Розклад Богослужінь в Парафії Матері Божої Неустанної Допомоги
Контакти та адрес
Парафії
Настоятель Парафії
о. Микола Ліпітак CR
о. Ярослав Плаза CR
Адреса та контактні дані
вулиця Гетьмана Мазепи, 46,
Львів
Львівська область
код - 79000
mbnpomocy@)o2.pl
+38(032)2935602